Vlastnosti stavebních materiálů

Sádrovláknité desky RIGIPS 12,5 / 15mm

RIGIPS je jak stavební, tak i protipožární deskou. Z našich zkušeností můžeme hovořit, že oheň dokonce odpuzuje. Několik testů státních i nezávislých institucí potvrzuje: konstrukce RIGIPS jsou vyráběny racionálně a poskytují nejvyšší míru pevnosti, ochrany proti požáru a hlukové tepelné izolace. RIGIPS a další unikátní materiály jako jsou RIGIDUR a RIGISTABIL, což je nosná konstrukční sádrokartonová deska, získala nejvyšší ocenění – ZLATOU cenu za jedinečné konstrukční a ekonomické vlastnosti tohoto stavebního materiálu. Konstrukční deska RIGISTABIL je doporučována pro výstavbu konstrukcí, které mají vysoké nároky na nosnost (až 80 kg konzolové zatížení), pevnost a odolnost. S deskou RIGISTABIL je možné řešit konstrukce se zvýšenými nároky na mechanickou a protipožární odolnost. Odolává zvýšené vzdušné vlhkosti, která je v koupelnách a kuchyních. Nižší hmotnost desky a ekonomickou výhodnost ocení realizátoři i investoři.

Robustní parotěsná zábrana

Používá se jako ochrana pro vnitřní konstrukci a izolaci před vlhkostí z venku. Fólie má velmi nízkou propustnost vodních par, asi 0,5g / m2 / 24h. Její tloušťka dosahuje 0,2 mm.

Masivní konstrukční dřevo (KVH)

Masivní konstrukční dřevo (KVH) jsou profily z jehličnatého dřeva (převážně smrku) pro použití v moderních dřevostavbách. KVH profily jsou čtyřstranně hoblované a mají sražené hrany. Za účelem minimalizace deformace dřeva a s ní souvisejících negativních důsledků v podobě sesychání a bobtnání, byl pro KVH stanoven požadavek na vlhkost 15%. Tato hodnota je v průběhu výroby neustále kontrolována. Při uvedené vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti napadení dřevokaznými škůdci.

Minerální vata NATUROLL

Minerální vata NATUROLL má vynikající tepelněizolační vlastnosti. Ty Vám zaručí, že teplo zůstane uvnitř domu. V létě naopak ochrání dům od velkého tepla. Minerální izolace NATUROLL je vyrobena technologií ECOSE, což je bez formaldehydová výrobní technologie zlepšující kvalitu vzduchu v interiéru objektu. Tato technologie ještě více přihlíží na současný trend ekologického zdraví nezávadného prostředí. NATUROLL je tepelně a akusticky izolační vata. Jedná se o prodyšnou a nehořlavou tepelnou a akustickou izolaci, splňující vysoké nároky na akustiku, zateplení objektů, konkrétně střechy, střešní konstrukce domů a obvodové stěny objektu. NATUROLL je špička mezi stavebními materiály s vynikajícími schopnostmi hlavně pro stavby nízkoenergetických a pasivních domů.

Minerální vata NATUROLL – technické vlastnosti:

  • součinitel tepelné vodivosti lambda je λD = 0,033 W/mK
  • požární reakce a odolnost je „A1″ nehořlavý materiál
  • tepelná izolace NATUROLL je tuhá, ale zároveň pružná a velmi dobře prodyšná
  • velmi dobře drží tvar a dobře vyplňuje daný prostor při použití a vkládání
  • NATUROLL– tepelná izolace, která je v celém svém průřezu hydrofobizovaná
  • výroba je realizována systémem ECOSE, což zaručuje nadstandartní vlastnosti, tj. dobře se řeže, je bez zápachu, je daleko méně prašná a je to tepelná izolace, která je velmi příjemná na dotyk
  • díky svému součiniteli tepelné vodivosti se hodí jak do nízkoenergetických, tak i pasivních staveb a dřevostaveb